Editors' pick Të gjitha

Maqedoni Të gjitha

Kosovë Të gjitha

Shqipëri Të gjitha

Bota Të gjitha

Opinione Të gjitha

Biznes Të gjitha

Sport Të gjitha

Nëna & Fëmija Të gjitha

Bota

Fitore bindëse e Erdoganit

Rexhep Taip Erdogan ka fituar bindshëm përballë pesë kandidatëve tjerë në zgjedhjet presidenciale dhe ato parlamentare që u mbajtën sot në Turqi. Pas numërimit të gati 100 % të votave ai ka fituar 52.5%. Kadnidati i opozitës, Muharrem Inxhee ka fituar 30.8%, Sulejman Demirtash ka marrë 8.1% të votave, ndërsa Meral Akshender 7.5%. Vazhdo te lexosh

Sport

Fjalët e para të Nainggolanit si lojtar i Interit

Mesfushori i Romës, Radja Nainggolan, ka ateruar në Milano ku është pritur nga tifozë të shumta para testeve mjekësore që do t’i kryejë gjatë ditës së hëne, për ta kompletuar transferimin te Interi. Football Italia raporton se marrëveshja është arritur për 24 milionë euro si dhe dy lojtarë: Davide Santon dhe Nicolò Zaniolo. “Jam shumë… Vazhdo te lexosh

Kosovë

Rama dhe liderë të tjerë shtetërorë urojnë Erdoganin

Pas suksesit në zgjedhjet e mbajtura sot në Turqi, liderët botërorë kanë uruar presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan. Ndër të parët ka qenë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i cili përmes linjës telefonike ka uruar Erdoganin për suksesin në zgjedhje. Sipas burimeve presidenciale, presidenti Erdogan falënderoi kryeministrin e Shqipërisë për urimin, shkruan Anadolu Agency. Pos… Vazhdo te lexosh

Shko ne krye